Renginiai

2016 05 27
Išleistuvės

        Gegužės 27 d.  "Bitučių" grupės ugdytiniai atsisveikino su darželiu. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, žaidė žaidimus. O prisiminimui pasodino dekoratyvinį medelį.

        Klausantis eilėraščių palinkėjimų ne vienos mamos, auklėtojos Rasos akyse kaupėsi ašaros. Juk dar visai neseniai jie buvo mažučiai, ašaras liejantys vaikučiai...

        Laikas bėga, tad gero starto priešmokykliniame ugdyme!

2016 03 18
Meninio skaitymo konkursas "Mano gimtinė - Lietuva 2016"

                Pirmas  ištartas lietuviškas žodis, pirmas žengtas žingsnis ir daug kitų gražių dalykų telpa žodyje gimtinė. O mūsų gimtinė yra Lietuva. Paminėti  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo  dieną,  kovo 11d.,  jau tapo graži tradicija rinktis į meninio skaitymo konkursą “Mano gimtinė-Lietuva 2016“. Ketvirtą  kartą Kauno rajono Lapių lopšelis-darželis kviečiasi geriausius Kauno rajono ir Kauno miesto ikimokyklinio amžiaus vaikus į konkursą. Jis  skirtas ugdyti pagarbą Lietuvai, lietuvių kalbai, kultūrai ir papročiams.

             Konkursas vyko erdvioje, gražioje  Lapių pagrindinės mokyklos  aktų salėje.  Jame dalyvavo dešimties Kauno rajono ir septynių Kauno miesto ikimokyklinį ugdymą teikiančių įstaigų 31 ugdytinis. Klausantis vaikų lūpomis tariamų lietuviškų žodžių laikas prabėgo greit. Komisija, kad kaip sunku jai buvo nuspręsti, bet  turėjo išrinkti geriausius skaitovus.

           Laukdami komisijos vertinimų ugdytiniai piešė Lietuvą. Iš šių vaikų piešinių sukuriama knygelė prisiminimui apie dalyvius ir renginį.  Komisija suskirsčiusi skaitovus į dvi amžiaus grupes 3-4 m., 5-6 m. atsižvelgdama į vertimo kriterijus: pasirinkto kūrinio atitikimas skaitovo amžiui, skaitovo gebėjimas kalbėti aiškiai, garsiai, pasirinkto kūrinio literatūrinio/poetinio teksto  meninė kokybė ir skaitovo sceninis įvaizdis. Apdovanojo  I laipsnio diplomais - Ameliją Meiliūnaitę 4 m., Kauno l/d „Liepaitė“ ir Gytį Rozenbergą 6 m., Gabiją Strumskaitę 6 m., Kauno l/d „Gandriukas“. II laipsnio diplomus pasidalijo Gintautė Zmuidzinavičiūtė 3 m., Kauno r. Babtų l/d. ir Tadas Kopūstas 6 m., Kauno r. Lapių l/d. III laipsnio diplomai atiteko Karinai Bivainytei 4 m., Kauno l/d. „Žvangutis“ ir Benediktui Songailai 5 m., Kauno r. Babtų l/d.

Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo knygelėmis, draugystės apyrankėmis, Lapių lopšelio-darželio pedagogų gamintomis vėliavos spalvos gėlėmis.

Konkurso dalyviai išvyko kupini džiugių emocijų ir tikėdamiesi vėl susitikti, juk  Lietuva tai mūsų gimtinė, kurią mylime ir mylėsime.

                                          Direktorės pavaduotoja ugdymui Odeta Černiauskienė

2016 01 25
Atvirų durų dienos

          Vyko į ATVIRŲ DURŲ dienos Lapių lopšelyje-darželyje:

Sausio 27 d. 9.30-10.30 val. Bitučių ir Boružėlių grupėse.

Sausio 28 d. 9.30-10.30 val. Boružėlių, Pelėdžiukų ir Nykštukų grupėse.

Sausio 29 d. 9.30-10.30 val. Nykštukų grupėje.

2015 04 28
Projektas "Stebuklinga man pilis"


2014 m. birželio mėn. Kauno r. Lapių lopšelio - darželio pedagogės dalyvavo A.P.P.L.E bendrijos (American Professional Partnership for Lithuanian Education) organizuojamuose mokymuose. Šių mokymų dalyviai galėjo teikti LMF (Lietuvos mokytojų fondas) projektą finansavimui gauti. O. Černiauskienė ir R. Girskienė sugalvojo projektą vaikų pilietiškumui ir meninei kompetencijai ugdyti. Pateikę projektą gavo (310,76 eurus) iš A.P.P.L.E bendrijos (American Professional Partnership for Lithuanian Education) LMF (Lietuvos mokytojų fondas).


Projekto tikslas: ugdyti suvokimą apie šalies istoriją, pajusti kūrybos džiaugsmą išbandant įvairias  menines priemones.


Siekiant įgyvendinti išsikeltą tikslą buvo suplanuota ir dabar jau organizuota visam darželiui bendra savaitė tema “Stebuklinga mano pilis”. Jos metu ugdytiniai buvo supažindinti su Lietuvos pilimis patys piešė, konstravo pilis iš įvairių medžiagų. Buvo organizuotos trys išvykos: prie rezistencinės Lapių pilies griuvėsių, į Kauno pilį ir į Raudondvario dvarą. Prie Lapių pilies griuvėsių vyko visos darželio grupės, į Kauno pilį vyko trys darželio grupės ir dalyvavo edukaciniame molio užsiėmime, kurio metu gamino medalį, kurį parsivežė į namus. Lankydamiesi Raudondvario dvare ne tik jį apžiūrėjo, bet ir aplankė ten eksponuojamas parodas, iš smėlio konstravo krokodilą.


Įstaigoje buvo organizuotas meninio skaitymo konkursas “Mano gimtinė Lietuva 2015” vasario 16 d. paminėti, kurio metu skambėjo eilėraščiai apie Lietuvą, gimtinę ir vaikų-tėvų kūryba pratesiant “Seniai seniai Lapių pilyje gyveno…..”. Geriausi skaitovai dalyvavo Kauno rajono ikimokyklinio įstagų meninio skaitymo konkurse “Mano gimtinė Lietuva 2015”. Šio konkurso prizininkai vyko į respublikinį skaitovų konkursą Jonavoje “Spalvingoji eilėraščių pievelė” ir parsivežė diplomą.


Įsigijus dailės priemones: porėmius, akrilinius dažus, nuotraukų rėmelius, projekto dalyviai tapė paveikslus “Satebuklingas mano pilis”. Vaikams labai patiko tapyti ant neįprasto popieriaus, o ant drobe traukto porėmio. Jie pasijuto tikri dailininkai. Vaikai nutapė labai įdomias pilis, kurios dabar eksponuojamos Kauno rajono švietimo centre. Šiuos vaikų darbus planuojama eksponuoti Kauno rajono Lapių laisvalaikio centre, Kauno rajono Liučiūnų bibliotekoje, Liučiūnų laisvalaikio centre. Supažindinus Kauno rajono bendruomenę su vaikų kūryba, šiuos paveikslus planuojama įkurdinti darželio laiptinėse, kad jais galėtų grožėtis visa darželio bendruomenė.


Sklaida apie projektą “Stebuklinga mano pilis” nuolat vyksta internetinėje erdvėje:


www.lapiudarzelis.lt. Projektas pristatytas respublikiniame ikimokyklinių ugdymo įstaigų forume Jonavoje “Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas: galimybės, atradimai, inovacijos”, stendiniu pranešimu „Vaiko kūrybinių gebėjimų atskleidimas ir lavinimas per projektinę veiklą”.

 


Odeta Černiauskienė,


Direktorės pavaduotoja ugdymui, Kauno r. Lapių lopšelis-darželis


 


 2015 04 09
Vaikų velykėlės 2015

             Jau antrą kartą Kauno r. Lapių lopšelis-darželis įsijungia į „Naisių vasaros“ organizuojamą ir jau  tradicija tapusią „Vaikų Velykėlių“ šventę.  Balandžio 9 dieną vyko rytmetis kurio metu buvo marginamas didysis margutis (2m.X 1 m.). Išpuošę margutį darželio vaikai šoko, dainavo ir grožėjosi savo kūryba. Renginio iniciatoriai „Naisių vasara“ padovanojo kiekvienam marginusiam margutį po  Lietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų atliekamų dainų „Bardų dainos vaikams“ CD diską.

                                               Direktorės pavaduotoja ugdymui Odeta Černiauskienė

2015 03 17
Meninio skaitymo konkursas "Mano gimtinė - Lietuva 2015"

               Kas slepiasi po žodžiais MANO GIMTINĖ,  LIETUVA bandė atsakyti Kauno rajono ikimokyklinukai susirinkę į meninio skaitymo konkursą Lapėse. Vaikų lūpomis tariami žodžiai apie Lietuvą, gimtinę, šalelę, motulę ir kiti šilti žodžiai buvo skirti paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-jam gimtadieniui ir Kauno rajono 60-iui paminėti. Net devyniolika gabiausių, drąsiausių Kauno rajono ir Kauno miesto ugdytinių, palaikomi juos ruošusių pedagogų, tėvelių, varžėsi deklamuodami eilėraščius dėl tautiškumo puoselėjimo, kūrinio originalumo ir kūrinio meninės raiškos nominacijų. Konkurso komisijos narių sprendimu Kauno miesto vaikų darželio „Šarkelė“ ir Domeikavos lopšelio-darželio  ugdytiniai  apdovanoti už tautiškumo puoselėjimą, Kulautuvos lopšelio-darželio ir Neveronių lopšelio-darželio ugdytiniai - už pasirinkto kūrinio originalumą. O patys jauniausi dalyviai iš Lapių lopšelio-darželio ir Karmėlavos-lopšelio darželio „Žilvitis“ pavergė visus žodžio raiška ir gavo diplomus už kūrinio meninę raišką.  Prisiminimo dovanėlėmis apie konkursą apdovanoti visi dalyviai.

          Tai jau trečiasis konkursas organizuojamas Lapių lopšelio – darželio, kuris kiekvienais metais pritraukia vis daugiau dalyvių. Palaikant glaudžius bendradarbiavimo santykius su Lapių pagrindine mokykla konkursas vyksta mokyklos aktų salėje.

         Džiugu, kad pedagogai atsakingai ir aktyviai ruošia ugdytinius šiam konkursui. Pasak mokyklos direktorės, pasidžiaukime šiais vaikais, gal tai būsimieji  Lietuvos šviesuliai ir dabar mes turime garbės jiems įteikti pirmuosius apdovanojimus. Tegul šie žodžiai tampa pranašiški šiems vaikams, o kartu ir šis konkursas tegul tampa tradiciniu minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Kauno rajone.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Odeta Černiauskienė

 

2015 02 18
Edukacinė išvyka

           Vasario 18 d. darželio ugdytiniai vyko į edukacinę išvyką į Kauno pilies muziejų. Tai antroji  išvyka pagal projektą "Stebuklinga mano pilis". Šios išvykos metu aplankytas pilies muziejus, apžiūrėti pilies požemiai, žiūrėtas edukacinis filmas apie pilies istoriją ir gaminti medaliai iš molio. 

                                                                                                   

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »