2017 01 05
Sveikatos stiprinimo projektas "Judu - sveikesnis augu"

Sveikatos stiprinimas Lapių lopšelyje-darželyje

įgyvendinant projektą „Judu – sveikesnis augu“

Lapių lopšelis-darželis jau nuo 2007 m. priklauso Kauno rajono sveikata stiprinančių mokyklų tinklui. 2016 m. už aktyvią veiklą įteikta Kauno rajono sveikata stiprinančių mokyklų tinklo vėliava. Vėliavos gavimas neužmigdė ant laurų ir toliau darželio pedagogai aktyviai dirbo vaikų sveikatos stiprinimo linkme. 2016 m. vasario-balandžio mėnesiais dalyvavome moksliniame tyrime „Kauno ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, naudojant intervencinę programą HOPSports“, respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Mažųjų olimpiada 2016 m.“ ir parengėme projektą „Judu – sveikesnis augu“ ir jam įgyvendinti gavome iš Kauno rajono savivaldybės 2016 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios ugdymo programos priemonių projektų rėmimui gavome  350 eurų. Bendra projekto sąmata 491 eurų. Už šiuos pinigus įsigyta: 8 balanciniai dviratukai, 4 užsėdami paspirtukai, 5 užsėdamos mašinos ir 6 paspirtukai, tobulinta pedagogų kvalifikacija lankantis seminaruose. Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su šokių studija „Dance4fan“, gimnastikos mokytoja R. Martiše. Buvo organizuotos parodomosios valandėlės darželio bendruomenei „Šokio žingsneliu“ ir „Gimnastikos judesiu“. Organizuota sportinė popietė „Sportuoju aš ir tu“, kurios metu deginom mažąjį olimpinį fakelą, ėjom sportininkų garbės ratą apie darželį ir atlikome daug sportinių užduočių, kuriose dalyvavo ir šeimos nariai. Birželį organizuotos rytinės mankštos lauke ir rugsėjo mėnesį sportinės varžybos Lapių pagrindinės mokyklos stadione. Kiekviena aktyvi fizinė veikla mažiesiems suteikia džiugių emocijų, sukelia gerą nuotaiką. O apibendrinant projektą kiekviena grupė įtraukdama ir ugdytinių tėvus kūrė plakatą „Aš judu, nes...“, plakatai buvo aptariami grupėse, o paskui organizuota plakatų paroda darželio salėje. Projekto eiga buvo pristatoma darželio internetiniame puslapyje www.lapiudarzelis.lt, grupių stenduose ir aptariama grupių tėvų susirinkimų metu.

Sveikai gyventi stengiasi visi, tik kiekvienas skirtingai supranta kas yra sveika.

Parengė direktorės pavaduotoja ugdymui Odeta Černiauskienė

2016 12 21
Bendruomenės susirinkimas-seminaras

Gruodžio 20 d. (antradienį) įvyko bendruomenės susirinkimas-seminaras. 2016 m. veiklos ataskaita bendruomenei pateikė direktorė I. Krisikaitienė. Paskaitą "Z kartos ugdymas" skaitė lektorė G.Jurkevičienė.

2016 12 05
Advento dirbtuvėlės

Štai ir atėjo, paskutinis 2016 metų mėnuo – gruodis į Lapių lopšelio-darželio Nykštukų grupę. Baltas, šaltas ir pilnas stebuklų mėnuo. Kiekvieną gruodžio mėnesį, mes auklėtojos turime labai daug ir atsakingo darbo su vaikais grupėje, nes norisi sukurti stebuklą jiems, kupiną paslapčių. Tad ir šis gruodis ne išimtis.

Šiemet patys grupės tėveliai pasisiūlė į pagalbą.  Namuose gamino kaminą, siuvo kojines. Gamino Adventinius vainikus. Mezgė senius besmegenius, eglutes, pasak mamos „per pietų pertrauką su kolegėmis darbe“. Įrašinėjo CD su kalėdinėmis dainomis, pasakomis. Ieškojo popieriaus lapų, folijos. Gamino pasakų herojų Olofą, kuris skaičiuoja dienas iki Kalėdų. Kepė sausainius ir meduolinį namelį. Siūlė idėjas, kaip papuošti grupę vaikams.

Pirmą mėnesio penktadienį po darbų, su sesėmis ir broliais, tėveliai ir mamytės su jau „atliktais namų darbais“ atėjo į šventę „Advento dirbtuvėlės“. Grupėje visų laukė begalės darbų. Tėveliai su vaikais puošė grupę, kabino savo sukurtus darbelius tema „Žiema“, gamino eglutei žaisliukus ir ją puošė, pastatė kaminą su 24 kojinėmis, pakabino Advento vainiką, papuošė metų medį.

Prie arbatos puodelio, sausainių ir pyrago pasidalinome savo mintimis, bendravome ir diskutavome. Adventas – stebuklų, rimties, susikaupimo metas. Kiekvieną rytą vaikų lauks stebuklas, atkeliaus su užduotėlėmis ir staigmenomis Pelytė – Zita.

Didelis AČIŪ visiems „Nykštukų  grupės tėveliams už nuoširdumą, pagalbą, bendravimą ir bendradarbiavimą, supratingumą, už sukurtą grupėje nuostabią šventišką aplinką.

Grupės auklėtoja Rasa Girskienė

2016 11 30
Advento rytmetys

Gruodžio 1 d. 10 val. įvyko Adventinis rytmetys. jo metu vaikai sužinojo advento reikšmę, susipažino su jo simboliais - žvakėmis, dainavo daineles, žaidė žaidimus. Rytmetį vedė auklėtojos R.Kilinskienė ir A.Tervydienė.

2016 11 03
Pyragų diena

Penktadienį, spalio 4 dieną,  paminėdami "Pyragų dieną" darželio ugdytiniai keps pyragus. Kaip seksis kepti pyragus žiūrėkite nuotraukų albume rytoj.

2016 10 27
Edukacinė išvyka į Kauno lėlių teatrą

Spalio 26 d. trjų grupių ugdytiniai vyko į edukacinę išvyką, į Kauno lėlių teatrą žiūrėti spektaklį "Noriu - negalima, reikia - nenoriu". Grįžo į darželį pilni džiugių emocijų.

2016 09 22
Rytmetys "Rudenėlio ŠAU"

Jau tapo tradicija darželyje švęsti rudenėlio šventę. Kiekvienais metais ji vis skirtinga: tai darbelių parodos iš gamtinės medžiagos grupėse, tai sporto šventė ir t.t. O jau antri metai iš eilės vaikai, padedami tėvelių kurė kostiumus iš gamtinės medžiagos. Kuriuos pademonstravo visai darželio bendruomenei eidami "podiumu". O kur dar muzikiniai žaidimai, eilėraščiai ir dainelės. "Rudenėlio ŠAU" vedė auklėtojos A.Tervydienė ir R. Kilinskienė.

Renginio organizatorės dėkoja tėveliams už gražius vaikų kostiumus.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »