Renginiai

 Kauno rajono ir Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų meninio skaitymo konkursas „Mano gimtinė  - Lietuva 2019“

            Penktadienio rytas, kovo 8 d., svarbi diena net 34 Kauno rajono ir Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniams. Lydimi tėvelių, ikimokyklinio ugdymo mokytojų jie skuba į Kauno r. Lapių lopšelio-darželio organizuojamą meninio skaitymo konkursą „Mano gimtinė – Lietuva 2019“.  Tai jau 7-sis konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, kovo 11 dienai paminėti.

       Prigužėjo pilna Lapių pagrindinės mokyklos aktų salė, Lapių lopšelio-darželio socialinių partnerių,  kurioje tilpo dalyviai ir juos palaikantys suaugusieji. Mažieji skaitovai atvyko iš 17 ugdymo įstaigų. Jų laukė net penkių narių komisija, kurią sudarė:  Asta Simanauskienė, Kauno rajono kultūros, švietimo ir sporto vyresnioji specialistė, Ina Krisikaitienė, Lapių lopšelio-darželio direktorė, Rasa Sasnauskienė, Kauno rajono švietimo centro metodininkė, Adrija Džiugienė, Lapių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja - metodininkė ir Jurga Marmaitė, Kauno rajono Ramučių kultūros centro Lapių laisvalaikio kultūrinių  renginių organizatorė. Ir mažieji skaitovai drąsiai lipo ant scenos deklamuoti pasirinktų Vytės Nemunėlio, Janinos Degutytės, Aldonos Elenos Puišytės ir kitų poetų eilėraščių, lietuvių liaudies dainų ir pasakų.

            Išklausius visus dalyvius komisijai teko išrinkti pačius geriausius. Įsivaizduoju kaip sunku buvo įvertinti, juk šiems dalyviams tik 3 ar jau net 6 metai. Buvo išskirtos dvi amžiaus grupės: 3-4 ir 5-6 metų. Todėl ir diplomų buvo net po kelis. Įvertinus kūrinio atitikimą skaitovo amžiui, gebėjimą kalbėti aiškiai, garsiai, kūrinio teksto meninę kokybė ir sceninį įvaizdį trečios vietos atiteko Liepai Ruškytei, 4 m., Kauno r. Babtų lopšelis-darželis, Tadui Jazbučiui, 4 m., Kauno r. Kulautuvos lopšelis-darželis, Gytei Kušleikaitei, 6 m., Kauno r. Giraitės lopšelis-darželis ir Aistei Genevičiūtei, 5  m., Kauno lopšelis-darželis „Kregždutė“.

          Antros vietų diplomai įteikti Arielei Zažeckytei, 4 m., Kauno lopšelis-darželis „Aviliukas“, Milanai Beliūnaitei, 4 m., Kauno r. Karmėlavos lopšelis-darželis „Žilvitis“, Laurynui Drumstui, 5 m., Kauno r. Raudondvario lopšelis – darželis ir Gabrielei Rūkaitei, 5 m. iš Kauno r. Garliavos lopšelio-darželio „Obelėlė“

          Ir patys svarbiausi pirmos vietos diplomai atiteko Akvilei Paplauskaitei, 5 m., Kauno r. Lapių lopšelis-darželis ir Evai Žukaitei, 3,5 m. iš Kauno r. Giraitės lopšelio-darželio.

       Dėkojame mokytojoms  ir tėveliams už kantrybę mokinant ugdytinius gražių eilėraščių apie Lietuvą, gimtinę. Nes kiekvienas vaikų  lūpomis ištartas žodis apie Lietuvą, meilę jai yra labai svarbus. Ir koks pasisės stiprus pilietiškumo daigelis mažame žmogutyje, tokia ir užaugs mūsų ateitis.

 

               Odeta Černiauskienė, Kauno r. Lapių lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui