Renginiai

2017 06 05
Sporto šventė "Sportuoju aš ir tu"

        Ši sporto šventė mūsų įstaigoje, jau tapo tradicine. Kiekvienais metais, artėjant vasaros atostogoms, palydime pavasario pabaigą aktyviai sportuodami, žaisdami judrius sportinius žaidimus. Tai visos bendruomenės šventė, kurios metu visi susirenka pabūti drauge lauke, pasportuoti ar pažiūrėti, kaip sportuoja kiti ar tik pabūti sirgaliais. Organizuojame įvairias ir įdomias su sportiniu inventoriumi užduotis, kurių metu skatiname taisyklingą užduočių atlikimą, kartu kreipiame dėmesį į asmeninį tobulėjimą. Ugdome valinguosius charakterio bruožus: drąsą, ryžtą, savitvardą, pasitikėjimą savo jėgomis, tarpusavio draugiškus santykius. Į šventės pravedimą buvo įtraukti visi: mankštą pravedė Vėjūnės mama Giedrė, jai talkino visi grupės vaikai, grupių sporto zonas paruošė darželio bendruomenė su tėveliais. Kaip sporto šventė be pasivaržymų? Todėl buvo suorganizuotos estafetės, kuriose dalyvavo visos keturios grupės. O kiek buvo emocijų besivaržant, raginant ir skanduojant greičiau... Kol vaikai sportavo zonose, nepamiršti buvo ir tėveliai, jie buvo įtraukti į žaidimą su lazdomis. Pajudėjus, pasportavus trykštant gera nuotaika darželio direktorė įteikė vaikams seniūno dovanotas vaišes, gal nelabai sveikuoliškas, bet labai mėgstamas visų vaikų.

       Visi žinome, kad sveikatą stipriname ne tik judėdami, bet ir sveikai maitindamiesi, todėl šventės pabaigai buvo skirtos sveikuoliškos vaišės.

                                                        Sporto šventės organizatorė aukl. met. Rasa Girskienė

 

2017 05 08
Tarptautinis vaikų meno projektas "Laiškas mamai 2017"

            Kauno r. Lapių lopšelio-darželio „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai gegužės 5 dieną 11 val. įgyvendino akciją "Laiškas mamai 2017", taip prisijungdami prie tarptautinio vaikų meno projekto „Laiškas mamai 2017“, kurį organizuoja Kauno menų darželis „Etiudas“. Šis projektas skirtas netradiciškai paminėti Motinos dieną. 

       Šiam projektui ruoštis padėjo auklėtojos O.Černiauskienė, I.Baronienė ir A.Jankevičienė, kurios ieškojo gražių žodžių mamoms, mokė vaikus kirpti, klijuoti, rašyti laiškus ir žinutes mamoms. Kurdami darbelį mamai vaikai atidavė dalelę savo širdies ir nudžiugino visus suorganizuota akcija, kuri papuošė darželio aplinką.

Akimirkos iš akcijos 2017 foto albume

2017 03 29
Žemės diena

          Kovo 20 d., Žemės diena, Kauno r. Lapių lopšelyje - darželyje vyko netradiciškai. Nykštukų grupės vaikai kartu su tėveliais, paraginti auklėtojos R. Girskienės, kūrė darbelius iš antrinių medžiagų. Ir surengė darželyje darbelių parodą skirtą žemės dienai paminėti. Tada sulaukėme svečių iš Kauno marių regioninio parko direkcijos. Atvyko trise tai vyresnieji specialistai R. Mikitiejeva, E. Makrickas ir savanoris T. Berednikovas. Jie pravedė pamokėlę ugdytiniams apie Žemę, jos biologinės įvairovės išsaugojimą. Įgytoms žinios įtvirtinti rodė animacinius filmus „Kaip išgelbėti žemę“, kuriuos aptarė su ugdytiniais. Šoko Lapės šokį žemei.

          Darželio ugdytiniai turėjo užduotį namuose pakalbėti apie namelius paukšteliams - inkilėlius. Norintys kartu su šeimos nariais gamino ar pirko inkilus, kuriuos kartu su svečiais kėlėme į šalia darželio augančias liepas.

          Dabar su grįžtančiu pavasariu lauksime gyventojų naujuose inkilėliuose.

Odeta Černiauskienė, Kauno r. Lapių lopųelio –darželio direktorės pavaduotoja

2017 03 13
Projektas "Auskim, sesutės, abrūsus"

             Boružėlių grupės ugdytiniai dalyvavo rajoniniame projekte „Ausim, sesutės, abrūsus“. Projekto organizatoriai Lapių pagrindinė mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogės. Jo tikslas sudominti ugdytinius  lietuvių liaudies kūryba.  Projekte taip pat  dalyvavo  Kauno r. Eigirgalos l./d. auklėtiniai.

       Vaikai, kartu su tėveliais kūrė knygą „Aš myliu Lietuvą“, kuri buvo pristatyta baigiamąjame renginyje. Taip pat mokėsi lietuvių liaudies dainų, piemenukų raliavimo, paukščių pamėgžiojimų, liaudies žaidimų, ratelių.

      Į baigiamajį projekto renginį, kuris vyko Lapių pagrindinėje mokykloje, „Boružėlių“ grupės auklėtinius lydėjo auklėtojos Kristina Stankevičienė ir Rima Kilinskienė su meninio ugdymo pedagoge Irena Brazauskiene.

                                              Rima Kilinskienė, auklėtoja

2017 03 13
Projektas "Aš domiuosiu..."

            Štai ir prabėgo vasario mėnuo. Atkeliavo saulėtas ir šiltas pavasaris. Lapių lopšelio - darželio Nykštukų, pačių mažiausių ugdytinių grupės projektas „Aš domiuosi“ baigėsi. Jo tikslas buvo bendradarbiaujant su tėveliais įkurti grupėje lėlių tetaro kampelį. Projekto metu grupės vaikai ir jų tėveliai kūrė lėlių teatro lėlytes, aktyviai dalyvavo kasdieninėje vaikų veikloje: Emilio mama ir sesė pagamino pasakos „Septyni ožiukai ir vilkas“ personažus, grupėje vaidino ir sekė pasaką, net sesė Simona dainavo dainą „Septyni ožiukai“. Jauniaus mama su broliu Ugniumi skaitė pasaką „Pelytė Puikuolytė“. Emilijos mama pristatė dainuojančią knygelę „Du gaideliai“. Gustės tėtis ir sesė Ema suvaidino ir sekė pasaką „Zuikio lūpos“ ir net pati Gustė sukūrusi pasaką, pristatė jos personažus draugams. Po šio projekto kiekvienas vaikas grupėje turi savo kojinę – lėlę, kurias pasiuvo tėveliai. Su jomis prasideda rytinė veikla. Vaikai kojines - lėles moko eilėraštukų, grupių taisyklių, seka pasakas, išsako savo mintis, kuria kūrybinius darbelius, žaidžia ir bendrauja.  Šio projekto metu įkurtas lėlių teatro kampelis grupėje. Vaikai susipažino su naujomis pasakomis, mokėsi išklausyti pasakų, išbandė save kurdami pasakų personažus. Klausydami sekamų pasakų praturtino žodyną, patyrė džiugių emocijų.  

            Dėkoju grupės vaikų tėveliams, pedagogams, kurie prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo

                                     Rasa Girskienė, Kauno r. Lapių lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė.

2017 03 13
Meninio skaitymo konkursas "Mano gimtinė - Lietuva 2017"
             Jau penktą kartą Kauno r. Lapių lopšelis-darželis, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, kovo 11 d. ir lietuvių kalbos ir kultūros metams paminėti, kviečia Kauno rajono ir Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinius į meninio skaitymo konkursą „Mano gimtinė – Lietuva 2017“. Šio konkurso tikslas – ugdyti pagarbą Lietuvai, lietuvių kalbai, kultūrai ir papročiams.

             Gražų  kovo 10 d. rytą į Kauno Lapių pagrindinės mokyklos aktų salę sugužėjo 27 ugdytiniai, pasipuošę tautiniais rūbais ar jų akcentais, kupini geros nuotaikos iš 15 Kauno rajono ir Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų. Vaikai deklamavo Janinos Degutytės, Liutauro Degėsio, Vyčio Nemunėlio ir kitų lietuvių poetų eilėraščius. Nuskambėjus paskutiniam eilėraščiui ir laukiant komisijos sprendimo vaikai piešė piešinius Lietuvai, žaidė žaidimus. Vertinimo komisija, sudaryta iš penkių narių, turėjo išrinkti geriausius ir paskirti diplomus atsižvelgiant į vaiko amžių, gebėjimą aiškiai ir raiškiai kalbėti, sceninį įvaizdį. Po ilgų diskusijų I laipsnio diplomai įteikti  Kauno lopšelių-darželių „Aviliukas“  ir „Raudonkepuraitė“  ugdytiniams, II laipsnio – Kauno r. Lapių lopšelio-darželio ir Kauno r. Domeikavos lopšelio-darželio ugdytiniams ir III laipsnio diplomai atiteko Kauno r. Garliavos lopšelio-darželio „Obelėlė“ ir Kauno lopšelio-darželio „Aviliukas“ ugdytiniams.

        Pedagogų susidomėjimas ir ugdytinių parengimas dalyvavimui konkurse yra didelis indėlis puoselėjant tautiškumą, pagarbą lietuvių kalbai. O vaikai išdrįsę užlipti ant scenos jau yra patys šauniausi tarp savo grupių draugų savo įstaigose. Ištartas lietuviškas žodis, sugiedota ar išklausyta tautiška giesmė, nupieštas piešinys Lietuvai augina tautiškumo medį vaikų širdyse.

Odeta Černiauskienė, Lapių lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja

2017 03 07
Gerosios patirties sklaida

              Dvi vasario paskutines savaites Lapių lopšelio - darželio pedagogės dalinosi gerąja patirtimi rodydamos atviras veiklas. Kiekviena aulėtoja rinkosi atsklaidė kokius metodus naudoja dirbdamos su vaikais, kokiais būdais ir priemonėmis sudomina vaikus. 

             Kaip sekėsi pedagogėms galite pasižvalgyti nuotraukų albume

1 2 3 4 5 6 7 8 9 »